JAVA NEWS.7x.cz - Novinky ze světa java her

Nové mobily

Na netu se objevil zajímavý přístroj v podobě antény, za jehož použití nebude třeba poslouchat rádio s připojenými sluchátky v mobilu. Tato anténa je totiž nahradí.

Většina mobilních telefonů na českém trhu nedisponuje vestavěným FM rádiem. K spuštění rádia je tak potřeba použít speciální sluchátka s příjmem rádiového signálu. Pro ty, co chtějí být více praktičtí a chtějí nahlas poslouchat rádio, nemusí mít sluchátka zapojená. Stačí použít tuto anténu. Stačí ji napojit a slouží podobně, jako ,,sluchátková" anténa. Ikdyž, žádný velký rozdíl v tom nebude: Signál bude stejně kvalitní a anténa lze navíc připojit jen do 3,5mm jacku. Ale pokud chcete být originální. Můžete tuto anténu zkusit. V prodeji je již nyní na některých vybraných prodejních místech v ČR a SR.
Samsung M110 Solid - Samsung v obrnění
Odolné mobily? Tak ty jsou na našem trhu spíše vyjímkou. Samsung se však tuto obrovskou mezeru snaží zaplnit a to odolným low-endovým modelem M110 Solid.

M110 je teprve prvním odolným výrobkem společnosti Samsung. S odolnými mobily v ČR jsme se zatím mohli setkat jen občas u (dřívějšího) Ericssonu,Benq (-Siemens) a u Nokie. Nyní s tím přichází i Samsung a přináší s sebou nízkou cenu a nízkou výbavu. Kryt je pokrytý gumou a částečně chrání proti pádům, vodě a prachu. Displej je pouze pasivní s rozlišením 128x128 bodů a zobrazí 65 000 barev. Hudební přehrávač chybí a s tím i podpora paměťových karet. Hudbu však do sluchátek bude šířit alespoň FM Rádio. Na focení se připravil VGA fotoaparát s bleskem, který slouží i jako svítilna. Chybět nebude ani Java verze 2.0. a Bluetooth. S částkou 3000,- se dostane na trh již v Lednu.

Samsung M110 SolidSamsung M110 SolidSamsung M110 Solid
Mivvy Music - Nejmenší mobil světa i u nás!
Společnost Mivvy byla pro nás až do uvedení modelu Dual v česku neznámá. Většinu zákazníků přitom nalákal dvojnásobný slot na sim, který v našich končinách není zrovna moc častý. Ani u modelu Music Mivvy nezapomělo na lákadlo, kterýmž budou tentokrát rozměry a cena. Rozměry jsou totiž velmi podobné až na nějaké ,,detaily" klasickému MP3 přehrávači. Právě ty rozměry jsou stanoveny na 9 x 3,5 x 1,78 cm. Jinak Mivvy Music se MP3 přehrávači podobat opravdu chce. Dokazuje to i 3,5mm jack na sluchátka. Co se týče výbavy, nenajdeme fotoaparát, naopak najdeme vnitřní paměť 128MB, slot na pam. karty, Bluetooth, FM Rádio a chybět nebude ani funkce MassStorage. Další údaje zatím nejsou známy, ale jasné je, že se s Mivvy Music setkáme za necelé 3000,- ještě tento rok.

Datum vydání: Prosinec 2007
Sony Ericsson K660i

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

SE K660i
 

Sony Ericsson připravuje svůj nový model K660i, který dokáže zaujmout nejen svým pestrobarevným vzhledem. Co se týče barevných verzí, budou pro nás připraveny barvy stylu Lime on White a Wine on Black, tedy v překladu: Citron na bílé a Víno na černé. Zas tak s citronem a vínem to ale společné nebude. Názvy jsou totiž myšleny takto: Mobil je v bílém provedení a na něm je světle zelený pruh = Lime on White a nebo mobil je v černém provedení a na něm je fialový popruh = Wine on Black. Káčko nabídne rozměry 104 x 47 x 14,7 s hmotností 94 gramů a přináší kulatá tlačítka alfanumerické klávesnice, se kterými se v poslední době setkáváme čím, dál častěji. Co se týče vylepšení od starších SEricssonů, tak se můžeme těšit především na nový internetový prohlížeč NetFront, zobrazující se v horizontální poloze, nebo na vylepšenou RSS čtečku. Displej má rozlišení 240x320, nechybí kamerka pro videohovory (podporuje UMTS) a dvoumegapixelový fotoaparát (přesto bych spíše ocenil 3Mpx). Z další výbavy se můžeme těšit třeba na slot pro M2, EDGE, HSDPA, nebo Bluetooth. Na náš trh se dostane až na přelomu února a března 2008 a cena se dostane mírně pod hranici 6500 KČ.

Datum vydání: Únor - Březen 2008
1  
2  
3